Jak leczyć natrętne myśli w wieku 27 lat?

Witam Nie wiem od czego zaczac ale poprostu zaczne pisac, Mam problemy z natretnymi myslami czasami Jak by skakaly z roznyc strony. Wyjerdzam czesto za miasto zeby nie spotkac znajomych, boje sie rozmow, czasami Jak bym ludzi nie rozumiala widze ze mowia ale moje mysli nadgaduja o czym one mowi ? Skup sie ! Jak bym nie slyszala albo zdarze cos odpowiedziec kompletnie bez sensu a po fakcie do mnie dochodzi o czym ktos mowil... nigdy nie pamietam o czym z ta osoba rozmawialam wczesniej wiec nie dopytaj sie Jak ich praca, dzieci itp bo I tak nic nie pamietam, zlapalam sie na tym ze czasami powtarzam te same pytania w ciagu 20min to gdzie jedziecie na wakacje np cos dzwoni ale nie wiem gdzie... czesto wydaje mi sie ze wychodze na glupia bo nie pamietam jaka bluzke mialo moje dziecko w przedszkolu I wogole wszystko zapominam... Jak cos robie to mam Jak by klapki na oczach I nie dochodzi do mnie co dzieje sie na okolo w otoczeniu np odkurzam w pokoju dzieci wychodze maz pyta co robi corka na co ja nie wiem tak sie skupiam na danej czynnosci plus Jak ktos mnie o cos pyta a ja robie prosta czynnosci to do szalu mnie doprowadza bo nie rozumiem Jak dochodzi to z spoznionym zaplonem a Jak juz odpowiadam mezowi to najczesciej czy nie moze sie domyslec albo poprostu sprawdzic w necie. Czesto Jak go nie ma I cos mnie zdenerwuje mam 100 mysli w tym non stop ze go nienawidze mi sie powtarza w glowie ze nie chce z nim byc a tak naprawde jest zloty czlowiekiem bo pomimo wiazanek ktore mu pisze bo mnie tak mysli nakrecaja to zagina Jak wol pracuje wstaje w nocy do dzieci chodzi na zakupy na ktore ja nie lubie chodzic sama przez niechec do rozmow z ludzmi.. I sprzata a Jak tylko usiadzie to sie go czekam, sama mam problem bo albo za duzo siedzie sama na kanapie rozmawiajac sama ze soba w myslach albo caly czas musze cos robic I nie moge sie zrelaksowac mnie mnie to denerwuje, np nie rozumiem co czytam lub telewizor mnie drzazni... same dzwieki nawet, I tu moje pytanie czy to moze byc charakter ? Czy roztargnienie czy moze cos dziwnego w tym jest and czym powinnam sie zastanowic I popracowac? Dodam ze z babka mi roznie szlo tzn wiekszosc sprawdzianow zazwyczaj 5 ale w Godzine zawsze mialam kasowanie z pamieci calej wiedzy I na drugi dzien byla by jednka matmy nie musialam sie uczyc wszystko mi sie samo w glowie rozwiazywalo uwielbialam to jako rozrywki Teraz mam mega problemy ze skupieniem sie, I co z tymi myslami normalne czy nie bardzo? Kiedys tez uwielbialam byc w Centrum uwagi, Teraz znajomych oklamuje nie odbierajac telefonow ze telefon w aucie albo pracowalam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za obszerną relację :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do osobistej
konsultacji specjalistycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.

Widzę (również) potrzebę kontrolnego badania neuropsychologicznego, celem oceny funkcjonowania poznawczego (m. in. pamięć/koncentracja).

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego funkcjonowania Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605