Jak leczyć nawracającą grzybicę pochwy?

Witam, od roku borykam się z nawracającą grzybicą pochwy. Początkowo było to raz na dwa trzy miesiące, ale teraz jest to prawie co miesiąc. Lekarz, do którego chodziłam, przepisywał mi różne antybiotyki, które zażywałam i po których przechodziło. Pierwszy raz pojawiła się, z tego co pamiętam, po moich problemach z nerkami, gdzie dość długo zażywałam antybiotyk. Przeszło i nie było 3 miesiące, potem pojawiło się znowu i po wyleczeniu po dwóch miesiącach znowu. Wówczas zrobiłam wymaz i wyszło, że to jakiś paciorkowiec bezmleczny i candida albiensis, mało pałeczek kwasu mlekowego. Lekarz ponownie przepisał antybiotyki i było okej. W pewnym momencie (ok. miesiąca) poczułam, że coś jest nie tak i zrobiłam ponownie wymaz, który był czysty (ani jednego ani drugiego). Ale po tygodniu od wymazu dostałam normalnej grzybicy po raz kolejny tuż przed miesiączką. Potem już co miesiąc i nie robiłam wymazu (leczone antybiotykiem jeszcze dwa razy). W Internecie znalazłam taki preparat C*** i biorę już 4,5 miesiąca. Po ostatniej grzybicy, którą wyleczyłam antybiotykiem i wtedy też zaczęłam brać C***, nie miałam grzybicy dwa miesiące, potem pojawiła się tuż przed miesiączką, dwa dni przed tym jak miałam zacząć po raz kolejny C***. Zniknęło, brak objawów ok. półtora miesiąca i teraz znowu miałam (zniknęło po C***). Brałam tabletki antykoncepcyjne ok. roku i przestałam w styczniu, od tego czasu nie biorę, rzadko jem słodkie, zmieniłam bieliznę na 100% bawełnę, dodatkowo biorę od ponad roku dzień w dzieńL***, teraz od pół roku P***. Stosuję Lactacyd femina do podmywania, wycieram się ręcznikiem jednorazowym, mieszkam sama i sprzątam dokładnie, uprawiam seks, ale jak tylko mi się coś dzieje, mój partner (stały od 2 lat) też się leczy i używamy prezerwatyw. Wcześniej nigdy nie miałam tego problemu. Jest jeszcze jeden problem. Rozpoznana torbiel okołocewkowa, która ostatnimi czasy, czyli przez ten rok, bardzo urosła, znajduje się ona jakiś centymetr nad wejściem do pochwy. I staje się coraz większa po każdej infekcji. Zastanawiam się, czy infekcje powodują wzrost, czy ona też powoduje infekcje...? Już nie mogę i nie nadążam z pieniążkami na leczenie. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Nie pisze Pani,czy jest zdrowa, czy na coś choruje itp., czy bierze leki z innego powodu? Przyczyn nawracającego zakażenia grzybiczego może być kilka, i należałoby się skupić na ich wyeliminowaniu. Mogą to być m.in. cukrzyca, niewydolność przytarczyc, niewydolność nerek, nadczynność tarczycy, niedobór żelaza lub witamin z grupy B, gruźlica, zakażenie wirusem HIV.

Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który wyda odpowiednie skierowania na badania.