Jak leczyć nawracającą pokrzywkę na skórze?

Witam, mam uciążliwą pokrzywkę, głównie stopy, kostki, pachwiny udowe czasem dłonie i Dermatografię. Jak tylko pojawi się pokrzywka na stopach zaczynają się obrzęki na stopach tak, że nie da się praktycznie chodzić lekarz rodzinny wypistwał mi rupafin jovesto, byłem leczony sterydowo i wszystko na nic. Miałem również testy płatkowe i dermatolog rozłożył ręce nic nie wykazało. Miewam stany depresyjne jednego dnia mniejsze drugiego większe zdarzyły się myśli samobójcze. Proszę o pomoc.

Szanowny Panie,

Bardzo mi przykro z powodu przeżywanych przez Pana dolegliwości.
Czy dobrze rozumiem, że mimo wnikliwej diagnostyki do tej pory nie udało się lekarzom jednoznacznie stwierdzić przyczyny pojawiającej się pokrzywki? W takim wypadku możnaby moznaby rozpocząć rozważania na temat jej psychosomatycznej natury. Objawy skórne (między innymi pokrzywka) mogą być rezultatem nerwicy.
Biorąc pod uwagę stany depresyjne, na które Pan cierpi, dobrym pomysłem jest udanie się do zaufanego lekarza psychiatry celem diagnostyki i ewentualnie dobrania odpowiedniej farmakoterapii. Nieleczone stany depresyjne mogą rozwinąć się w depresję, wiec zdecydowanie nie należy ich ignorować - szczególnie biorąc pod uwagę ogrom cierpienia i utrudnienia normalnego funkcjonowania, który Pana spotyka na skutek pokrzywki.
Być może dobrym pomysłem byłoby także rozpoczęcie psychoterapii (równocześnie z leczeniem psychiatrycznym) ukierunkowanej na wsparcie Pana oraz walkę ze stanami depresyjnymi. Życzę powodzenia.