Jak leczyć nawracające infekcje gardła u 26-latka?

Dzień dobry, mam tendencję do nawracających zakażeń gardła, które powracają mniej więcej co pół roku i zawsze antybiotyk okazuje się niezbędny. Dodam, że nie są to zakażania ropne. Tydzień temu skończyłem przyjmować drugi antybiotyk (amotaks) przez 6 dni, bo pierwszy nie pomógł (też jakaś penicylina, podobno pierwszego rzutu). Objawy minęły i wyzdrowiałem, ale zaczęło boleć mnie ucho, plecy i okolice serca. Jestem ogólnie osłabiony, szczególnie wieczorem. Czy to oznacza niedoleczoną infekcję? Co robić? Dziękuję z góry.

Lek. Tomasz Budlewski

Koniecznie ponownie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć