Jak leczyć nawracające przeziębienia u dziecka?

Moja córcia ma 4 latka od 2 lat choruje niemalże co miesiąc. Ma gęsty katar, który trwa nawet po kilka miesięcy, później dochodzi do tego kaszel. Wtedy już dostaje antybiotyk. Ma cztery latka a tych antybiotyków miała już z 20 a nawet więcej. Ma stwierdzony trzeci migdał i w czerwcu idziemy na jego usuniecie. Mam nadzieję, że to pomoże bo nie wiem co robić i czym ją leczyć. Byłyśmy u alergologa ale stwierdził, że nie jest alergiczką, gdzie rok wcześniej inny alergolog tylko spojrzał na nią i powiedział, że widać że jest alergiczką. Nasz lekarz pediatra rozkłada ręce i przepisuje tylko antybiotyki choć tylko po nich jej się poprawia.

ponad rok temu

Witam!

Bez możliwości przeprowadzenia szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz badania jak również wglądu w wyniki badań dodatkowych nie mogę stwierdzić co jest przyczyną problemów dziewczynki. Istnieje jednak szansa, iż usunięcie przerośniętego migdałka znacząco zmniejszy częstość zachorowań. Jeśli tak się nie stanie konieczne będzie wdrożenie diagnostyki przyczyny, by nie przeoczyć poważnej choroby lezącej u podłoża, np. zaburzeń odporności.
Pozdrawiam