Jak leczyć nerwicę i lęki?

Witam mam pytanie,jak to jest że psychiatrzy dobrze maja pojęcie co to nerwica i leki,moj problem polega na tym ze nie dam rady isc do psychiatry ani tez zeby on przyszedl do mnieod razu mi slabo i prawie mdleje,jak to mozliwe ze nie ma innej opcji pomocy takiemu człowiekowi,psychiatra chyba najlepiej powinien wiedziec jak to jest

Dzień dobry. Jeżeli nie ma Pani możliwości skorzystać z wizyty domowej specjalisty i trudno Pani również się udać na wizytę, proszę rozważyć poproszenie kogoś z bliskich, przyjaciół, może znajomych - nie tyle bliskich, co np. dyskretnych i wystarczająco zaufanych w Pani przekonaniu. Jeżeli ma Pani choć jedną taką osobę wokół siebie, warto poprosić ją o pomoc i towarzyszenie Pani w drodze na wizytę. Obecność kogoś wybranego przez Panią do tej roli może być pomocna. Jeżeli jednak nikogo takiego nie chciałaby Pani angażować, pozostaje tylko wybranie się na wizytę samodzielnie. Może w pewnych okresach jest trochę lepiej? Warto wtedy to zrobić. Gdy jest nam gorzej, naturalnie wszystko przychodzi trudniej, również podjęcie działań w kierunku szukania pomocy. Pozdrawiam.

Witam Panią
Wprawdzie środki farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia, ale żeby skutecznie wyleczyć nerwicę
i zaburzenia lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, z której może Pani
skorzystać również online.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę się zastanowić co mogłoby Pani pomóc aby udać się na wizytę u lekarza. Co pomaga Pani w trudnych sytuacjach. Porozmawiać z bliską osobą o sytuacji lub podzielić się obawami korzystając z telefonu zaufania. Pozdrawiam serdecznie