Jak leczyć nerwicę lęków u 22-latki?

Witam, mam 22 lata i lekarz w szpitalu stwierdził nerwice lękową. Aktualnie szukam dobrego specjalisty, ponieważ nie chce brać leków. Moje pytanie, czy to na pewno nerwica? Uczucie duszności , przyspieszone bicie serca i dziwne (niemozliwe do opisania) uczucie w głowie. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze od jakiegoś czasu nie mogę normalnie jeść, wydaje mi się ze jak coś połkne to się uduszę i od 2 tygodni żyje na koktajlach a czasami nie jem nic. Czy możliwe ze to kolejny objaw nerwicy?

Witam! Nakreślony przez Panią obraz chorobowy najbardziej pasuje do zaburzeń nerwicowych i metodami przeznaczonymi do leczenia nerwic uzyska się poprawę. Jeżeli idzie o stosowanie farmakologii, to jest to bardziej wygodne i dla leczącego i dla leczonego, ale praktycznie jest to leczenie objawowe obarczone częstymi nawrotami. Różne formy psychoterapii zaliczamy do leczenia przyczynowego (usuwanie lub zmniejszanie, wyjaśnianie czynnika wywołującego skutki nerwicowe). Najlepiej połączyć oba rodzaje leczenia. Jeżeli chce uniknąć Pani przyjmowania leków, to proszę udać się na konsultację psychologiczną. Psycholog nie jest lekarzem i nie ma uprawnień do wypisywania recept! Powodzenia. W. Łuczkowski.