Jak leczyć nerwicę natręctw u 60-latki?

Witam.Mam nerwicę natręctw myślowych. Lekarz psychiatra-psychoterapeuta zalecił mi Mozarin.Bardziej zależało mi jednak na podjęciu psychoterapii. Czy przyjmowanie leku bez psychoterapii /lekarz poinformował, że nie ma takiej potrzeby/ pomoże mi wyjść z problemu? Lek wykupiłam ale nadal mam obawy przed zażywaniem z uwagi na uzależnienie. Aczkolwiek nigdy nie zażywałam leków psychotropowych.Dodam, że mam 60 lat.Proszę o poradę, dziękuję.

Dzień Dobry Pani,

Jak sama Pani (intuicyjnie!) poczuła psychoterapia jest jak najbardziej skuteczna i nie powoduje skutków ubocznych.

Zachęcałabym Panią, by ponowiła Pani prośbę o zlecenie psychoterapii
(najlepiej poznawczo-behawioralnej).

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności i radosci,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605