Jak leczyć nerwicę u 20-latka?

Witam. Mam 19 lat i mam problem/y ze sobą. Z nikim jeszcze nie rozmawiałem na ten temat, bo nie wiem co mam z tym zrobić. Coraz więcej problemów nawarstwia się i powoli tracę poczucie sensu i chęci. Stwierdzono u mnie nerwicę, miałem już 3 ataki. Kolejnym problemem i chyba największym jest moja orientacja. Nie potrafię jej zdefiniować. Chciałbym być z kobietą, założyć rodzinę, mieć dzieci. Lubie spędzać czas z dziewczynami, potrafię powiedzieć, która mi się podoba. Dodam, że jestem prawiczkiem, bo boję się mojego pierwszego razu, że nie dojdzie do wzwodu a to może być wynikiem tego, że na mężczyzn również patrzę i też potrafię powiedzieć, który jest przystojny. Bardzo mnie to boli, gdyż nie wyobrażam sobie przyszłości z mężczyzną a nawet bym tego nie chciał. Przy kumplach jest wszystko okej, ale jak już jestem samemu w domu to jakby w mojej głowie się coś włącza zupełnie innego. Mam również problemy ze wzwodami. Pojawiają się w sumie kiedy chcą. Martwi mnie to, że niekiedy staje mi przy moim dobrym kumplu. Już nie wspomnę o tym co sobie czasem wyobrażam. Czasami czuje, jakby w moim ciele była więcej niż jedna osoba bo to nienormalne być aż tak niezdecydowanym, mieć tyle myśli. Dodam jeszcze, że jestem cholernie uzależniony od masturbacji i nie potrafię sobie z tym poradzić choć bardzo bym chciał. Z biegiem czasu zaczynam się już poddawać i boje się że dojdzie do najgorszego. Tego jest coraz więcej. Nie wiem co mam robić. Nie chcę takiego życia.

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że podjął Pan wyzwanie, by po raz pierwszy podzielić się swoimi obawami oraz niepokojami, bo dzielenie się uczuciami z Innymi, jest tak potrzebne dla kondycji psychicznej.

Po zapoznaniu się z Pana relacją o Pana doznaniach (wiele wątków symptomatycznych) chcę Panu powiedzieć, że podjął Pan słuszną decyzję, podejmując poszukiwanie dla siebie tak potrzebnego Panu, wsparcia specjalistycznego.

Faktycznie, stany, które Pan u siebie opisuje, mogą budzić Pana niepokój i bardzo dobrze, że dzieli się Pan swoimi obawami oraz wątpliwościami, szukając specjalistycznej dla siebie odpowiedzi.

Ale czy taka pomoc online miałaby wystarczyć?
Myślę, że tak, chociażby po to by Panu pokazać, że ma Pan możliwości!

Co do Pana "największego" problemu, rozumiem, że pojawiają się u Pana pytania o orientację seksualną..., jednak co do rozpoznania Pana orientacji przez samego siebie, nie jest możliwe, na podstawie (tylko) zachowania, tym bardziej, że jest Pan młodym Mężczyzną, bez doświadczeń erotycznych, kiedy to kształtuje się Pana tożsamość seksualna.
Lubi Pan przebywać w towarzystwie Dziewczyn, oraz podobają się Panu Mężczyźni... i to jest jak najbardziej w porządku!

Zalecałabym Panu, by nabrał Pan dystansu do samego siebie i do swojego przekonania, by skonsultował Pan swoje obawy oraz wątpliwości ze Specjalistami (Lekarzem oraz z Terapeutą) celem podjęcia (ewentualnego) leczenia farmakologicznego oraz psychoterapeutycznego, co byłoby dla Pana komplementarnym/ efektywnym leczeniem.

Chcę podkreślić, że pomoc specjalistyczna jest Panu niezbędna! Warto również wiedzieć, że stan psychiczny, w jakim się Pan znajduje, sam nie zniknie, i przy wsparciu psychologicznym/psychoterapeutycznym będzie Panu łatwiej przepracować swoje obawy, by zaakceptował Pan siebie, czego serdecznie Panu życzę.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest najbardziej teraz Panu potrzebne,

irena.nielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605