Jak leczyć nerwowość, płacz, senność?

Nerwowosc, placz, sennosc, oslabienie Witam. Mam 32 lata. Zawsze bylam osoba bardzo spokojna, cierpliwa. Od pewnego czasu nie potrafie poradzic sobie z emocjami na wszystko reaguje nerwami i krzykiem. Najgorsze ze nawet dla moich kochanych dzieci nie mam cierpliwosci - niestety oni wzoruja sie na mnie i wszystko zalatwiaja zloscia i krzykiem. Serce mi peka gdy to widze. Jestem takze ciagle zneczona, brak mi energi, ciagle moglabym spac. Nie chce tak zyc, chce zeby wrocila dawna JA. Doda ze po za domem jestem zupelnie inna, mila spokojna, usmiechnieta. Tak jakby byky we mnie 2 osoby.

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani trudności
z opanowaniem emocji i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Podobne objawy mogą mieć źródła zarówno w przemęczeniu, kryzysie jak i poważniejszych trudnościach (np stany depresyjne). Warto zatem przyjrzeć się głębszym przyczynom objawów i poddać diagnostyce. Najlepiej podjąć konsultację z psychologiem, psychoterapeutą. Zależnie od zdiagnozowanych przyczyn zaburzeń zaproponuje odpowiednie formy poradzenia sobie- np psychoterapię, konsultację z lekarzem psychiatrą oraz farmakoterapię, konsultacje z innym lekarzem specjalistą itp.