Jak leczyć niedobór żelaza?

Witam jestem mamą chłopca,pare dni temu zrobiłam mu badania krwi oto wyniki WBC-6.81,RBC-4.36,HGB-11.8,HTC-33.2,MCV-76.1,MCH-27.1,MCHC-35.5,PLT-376,RDW-SD-35.8,RDW-CV-13.5,PDW-15.0,MPV-12.0,P-LCR-40.1,PCT-0.45,MONO#-0.53,EO#-0.22,MONO%-7.8,EO%-3.2,LDH-897H U/I boję się że może mieć anemię tym bardziej że już miał niedobór żelaza bardzo proszę o odpowiedż

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
jeżeli dziecko jest prawidłowo odżywiane, to niedobór żelaza (zwłaszcza, że występował już w przeszłości) wymaga dalszej diagnostyki. Dziecko powinno znaleźć się pod opieką pediatry, zebrany musi być dokładny wywiad, powinny zostać wykonane podstawowe badania, w tym m.in. USG brzucha i badanie kału.