Jak leczyć niedoczynność tarczycy po ciąży?

witam, mam 26 lat i po urodzeniu dziecka objawiła się u mnie niedoczynność tarczycy, obecnie po zrobieniu badań z krwi wygląda to tak: TSH 3- 1,35 FT4 -1,47 ATG- 62,8 ATPO- 9,0 Ponadto miałam zrobione USG tarczycy, " płat prawy 12x11x45 mm, płat lewy : 10x9x40 mm, Grubość cieśni: 3 mm, W części środkowej płata praawego widoczne ognisko bezechowe o średnicy 3 mm. Poza opisana zmianą struktura miąższu niejednorodna, nieco hipoechogeniczna, z licznymi pasmami hiperechogenicznymi mogącymi odpowiadać tkance łącznej. Przepływy naczyniowe nieznamienne. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych ani powiększonych przytarczyc." Proszę o informację czy powinnam wykonać biopsję,mój lekarz endokrynolog twierdzi ze narazie nie ma takiej potrzeby, jednak chciałam zaczerpnąć opini innych lekarzy.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza endokrynologa. Ww. USG nie zawiera niepokojących cech i nie skłania do wykonywania biopsji.