Jak leczyć niedoczynność tarczycy u ciężarnej?

Jestem w ciąży, w 23 tygodniu robilampy test obciążenia glukoza (75g) z następującym wynikiem: na czczo 78 / po 1h 59,20 / po 2 62,40 Dodatkowo badanie TSH w tym samym dniu wyszło 4.03. Lekarz prowadzący przepisał leki euthyrox 50. Stwierdził niedoczynność tarczycy. Czy wyniki krzywej cukrowej są wynikiem tejze niedoczynnościany czy to problem raczej diabetologiczny?

Dzień dobry,

oprócz stosowania leków należy wdrożyć odpowiednie leczenie dietetyczne - powinna się Pani skontaktować z dietetykiem. Krzywa cukrowa może być skorelowana z tarczycą, ale nie musi. Warto pogłębić diagnostykę.

Pozdrawiam