Jak leczyć niedomykalność zastawki aortalnej?

Witam, Mam 60 lat-dużą niedomykalnosc zastawki aortalnej, zastawke dwudzielną i frakcje wyrzutową 15-20% natomiast w ogole tego nie czuje,moge przejechac kilka kilometrow na rowerze,czy przebiec i nie odczuwam zadyszki.. czy mogą mi wszczepic kardiowerter a następnie zoperować zastawkę czy z kardiowerterem nie bedzie to juz mozliwe?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od wskazan do kardiowertera, proszę koniecznie udac sie do kardiologa a czy była wykonana próba wysiłkowa?