Jak leczyć niepłodność w wieku 33 lat?

2razy poroniłam ciąże 7,9 tydz, posiadam karty ciąży, ta ostatnia była usuwana mechanicznie , po tym czasie zaszłam w ciąże kilkukrotnie to znaczy testy wychodziły pozytywnie ale okres przychodził i tak trwa już 2 lata .Mamy dziecko przed tymi wszystkimi tragediami . Nie wiem co może być powodem straty tylu ciąż co mam teraz zrobić tak bardzo pragniemy mieć dziecko kolejne , testy robię w okolicach okresu ale po tym on zawsze przychodzi .

Dzień dobry,

Pozwolę się wtrącić. Czy odżywia się Pani zdrowo? Czy waga jest prawidłowa (BMI - 18,5-24,9). Czy przyjmowała Pani przed ciążą kwas foliowy, jod, kwasy omega -3?
Okazuje się że niedobór, nadmiar oraz nieprawidłowo zbilansowana dieta wpływają na płodność i przebieg ciąży.
Proszę się nad tym zastanowić i przeanalizować swój sposób żywienia, bo może tutaj tkwi problem.

Witam, "Jak leczyć niepłodność?" To wielkie, obszerne zagadnienie, głowią się nad tym lekarze od dziesiątków lat. Czyżby chciała Pani bazować na wskazówkach zawartych w Internecie? Niezależnie od cennych rad dotyczących trybu życia, w tym odżywiania, powinna Pani (oraz Mąż) skorzystać a jednej z wielu poradni zajmujących się leczeniem niepłodnosci, nie licząc na tzw. inernetową poradę. Powinniście państwo być pod stałą obserwacją i opieką takiej poradni. Należy przy tym wziąć pod uwagę tzw. czynnik męski, który mógł sie "pojawić" w ostatim czasie (juz po poprzedniej udanej ciaży). pozdrawiam RH

Witam, ciąży sprzyja wewnętrzny spokój kobiety, wnioskuję z Pani maila, że trudnością jest utrzymanie ciąży. Proponowałabym przyjrzeć się temu co dziej się u Pani na poziomie emocjonalnym: może to stres, niepewność, jakieś obawy, trudności w związku. Pracując od lat z kobietami starającymi się o dziecko, obserwuję, iż wcześniej czy później w toku leczenia i starania się o dziecko pojawiają się u nich nastroje depresyjne, które blokują, spowalniają lub uniemożliwiają proces leczenia. Pani ma za sobą poronienie, straty związane niezagnieżdżeniem się zarodka. Emocjonalnie takie wydarzania są blokujące, wiążą się ze smutkiem, żalem, bezsilnością. To trudne emocję i warto podzielić się nimi z drugą osobą, przejść proces żałoby i otworzyć się na kolejne możliwości. Nie zrobi tego Pani sama, proszę pomyśleć o wsparciu psychoterapeutycznym. Psychoterapia w tak trudnym momencie może Panią wzmocnić, wyciszyć i pomóc odnaleźć odpowiedź co obecnie odbiera Pani emocjonalny spokój. Powodznia