Jak leczyć niski poziom żelaza?

Witam. Mieszkam na stałe w Wielkiej Brytani. Tutejszych metod leczenia nie komentuje. Stwierdzono u mnie niski poziom żelaza, szczegółowych wyników badań nie znam. Mam 30 lat, aktywny tryb życia. Od Ok. miesiąca jestem osłabiony, brak siły, sińce pod oczami, zaburzenia widzenia. Te wszystkie objawy się nasilają z dnia na dzień. Mam zaplanowana gastroskopię i kolonoskopię za 2 tyg. Moje pytanie czy uzupełniać żelazo na własna rękę ? tutejszy lekarz stwierdził ze najpierw trzeba poznać przyczynę

Lek. Tomasz Budlewski

A jak wyglada morfologia ? Proponuje ponownie udac się do lekarza