Jak leczyć objawy grypy?

Witam! Mój chłopak od kilku dni ma katar i boli go gardło. Od wczoraj również kaszle na mokro. Kaszel go męczy i trudno mu odkrztusić zalegającą flegmę. W nocy parę razy zakaszle, a nad ranem okropnie kaszle i w ciągu dnia też. Widać, że mokry kaszel się rozwija. Chłopak nie chce iść do lekarza. Razem mieszkamy, a nie chcę się zarazić. Czy to może być grypa lub zapalenie oskrzeli? Jaki syrop będzie dobry dla chłopaka?

Lek. Katarzyna Szymczak

Trudno to ocenić bez badania, sugeruję kupić syrop wykrztuśny np z acetylocysteina, sól morska do nosa, witamina D. W razie braku poprawy sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam