Jak leczyć objawy wczesnego RZS?

Stwierdzono u mnie wczesny RZS, chociaż nie spełniałam do konca kryteriów - niebolesny obrzęk dwóch stawów dłoni (w usg - pogrubiona maziówka z płynem), accp powyżej 200 (norma do 7), Ob i CRP w normie, bez porannej sztywności. Przez 7 miesięcy brałam metotrexat, bez żadnego skutku. Lekarz nie zaproponował żadnego innego leku, zalecił odstawienie metotrexatu w sposób nagły. Niestety, po odstawieniu stan zaczął się pogarszać - obrzęk następnego stawu oraz dodatkowo jednodobowe, przemijające obrzęki obu nadgarstków. Poproszę o zajęcie stanowiska wobec powyższego - inna choroba? nagłe odstawienie metotrexatu?

Lek. Tomasz Budlewski

A w jakiej dawcę był stosowany metotreksat? Konieczna wizyta u reumatologa