Jak leczyć objawy zaburzeń depresyjnych?

Witam mam 24 lata 4 lata temu zdiagnozowano u mnie zaburzenia depresyjno-lekowe po 2 latach wyszłam z tego zaczęłam nowe życie ma studiach chodziłam na psychoterapii psychodynamiczna i całkiem z tego wyszłam ale w maju tego roku objawy znowu do mnie wróciły i trochę się załamałam, noi teraz jest w miarę stabilnie chodzę na psychoterapie behawioralno-poznawcza dużo mi pomogła ale nadal w sytuacjach stresowych ten lek do mnie wraca jestem czy kiedyś pozbędę się tego na zawsze? Nie biorę leków i tym samym jest mi ciężej. Jestem osoba bardzo towarzyska lubię ludzi mam wielu przyjaciół jestem w związku od 8 lat z jednym partnerem którego bardzo kocham kiedy na wakacjach byłam za granicą odczuwałam leki chciałam wrócić a byłam w pracy nie zabardzo mogłam kontaktowała się z psychologiem, który powiedział mi że nawrót nerwicy może być spowodowany zaburzeniami osobowości kompletnie się załamałam tym zaczęłam czytać dużo na ten temat jeszcze gorzej się nakręciłam ale żadne z tych zaburzeń jakoś do mnie strasznie nie pasowało po za tym nikt z mojego otoczenia nie powiedział mi że coś jest że mną nie tak teraz psycholog też to wykluczył i zdiagnozowal u mnie zaburzenia lekowe uogolnione ale ja nadal boję się tych zaburzeń osobowości czasem czytam mamy mieć podsumowanie niedługo boję się że on mi powie że mam jakieś zaburzenie osobowości, boję się że zmarnuje życie mojemu facetowi że będzie z taka dziewczyna a on mówi mi ze mnie kocha taka jaka jestem nie wiem czasem wpadam w panikę

Szanowna Pani,
sztywny negatywny sposób myślenia jest nawykiem, który utrudnia funkcjonowanie społeczne. dobrze byłoby, gdyby Pani szczerze rozmawiała o swoich obawach ze swoim psychoterapeutą. Diagnoza jest pewnego rodzaju stygmatem dla pacjenta, dla osoby leczącej drogowskazem. Jeśli znamy przyczynę jakiegoś problemu i ją niwelujemy, skutkiem jest dobrostan psycho-fizyczny.
Pozdrawiam serdecznie