Jak leczyć OCD u młodej osoby?

Od 4 lat mam OCD,a od tego stanu od 3 mies stan lękowo-depresyjny,w tym takie objawy z poszczególnych części mózgu,tzn.głęboki układ limbiczny:smutek stały,złe i negatywne myśli,bezsilność,nastroje samobójcze,bezsenność,brak ochoty na sex,płacz.Jądra podstawne: zdenerwowanie,strach przed śmiercią i tiki nerwowe.Kora przedczołowa: słaba organizacja,marzenia,przymulenie,dążenie do konfilktów,impulsywność,przerywanie innym,powtarzanie błędów, zakręt obręczy: OCD,chowanie urazy,trzymanie się swojego zdania.Wiem,że leki typu prozac SSRI nawet niszczą te objawy,zażywane wiele lat niszczą objawy depresji.Byłam na psychoterapii i nic nie dała,a firmę mam,stąd pytam o leki

Witam!
Niezależnie od rozpoznania leczenie powinno być skuteczne, a przy OCD jest to raczej trudne. Czy będziemy temat rozbijać na drobne i przypisywać poszczególnym obszarom mózgowia odpowiedzialność za poszczególne doznania, zachowania i odczucia to i tak nie ma to większego wpływu na "prowincjonalne leczenie". O tzw. neuroprzekaźnikach wiemy dość dużo, ale na tzw. polu empirycznym - podawanie prekursora jakiegoś neuroprzekaźnika po pewnym czasie daje poprawę lub zmianę i stąd nasza wiedza. Każdy człowiek po swojemu reaguje na leki. Jak wytłumaczyć neuroprzekaźnikami efekt "placebo" - nie dostarczamy żadnych działających substancji, a efekt się pojawia. Leczenie póki co opiera się na zasadzie empirii. Osobiście pokładam nadzieję w stymulatorach i implantach, a także w "stymulacji magnetycznej przezczaszkowej". Metoda ta działa podobnie jak elektrowstrząsy, ale jest pozbawiona wielu zagrożeń i działań ubocznych. Z pewnością zbliżamy się do skutecznego leczenia OCD, ale jeszcze cierpliwości!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.