Jak leczyć oczopląs u 21-latki?

Witam, od urodzenia mam oczopląs oraz krótkowzroczność. Ze względu na oczopląs moja głowa automatycznie ustawia się bokiem (wyrównanie oczopląsu). Od niedawna zauważyłam ze moje prawe oko ucieka. Np. gdy patrze na coś z daleka i probuje skupić wzrok to oko ucieka mi na zewnątrz. Podejrzewam też ze moje bóle skroni są z tym związane. Czy można skorygować to uciekające oko oraz moje ustawienie głowy na bok przez oczopląs ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja neurologa okulisty i laryngologa aby ustalić odpowiednie dalsze postępowanie