Kobieta , 32 lata Witam, po ekstrakcji górnej prawej piątki- trudny przypadek wg chirurga, plus wylamanie odrobiny kosci. Zauwazylam ze odslania mi sie szyjka zebowa 4- obok wykonanego szwa. Dzis (7 dnia) po zdjeciu szwow chirurg powiedzial mi ze tak juz zostanie. Brakuje mi z 5 mm dziasla. Wiec nie dosc ze brakuje tej czworce sasiada to jest znaczaco dodatkowo odslonieta. Prosze o pomoc co moge zrobic aby przywrocic dziąsło i wzmocnic. Zarowno dziaslo jak i zeba. Dziekuje
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Ząb – Szkliwo to najtwardsza i najbardziej wytrzymała tkanka zęba – wystarczą jednak nawet nieświadome zaniedbania w higienie jamy ustnej i złe nawyki, by przestało ono prawidłowo spełniać swoją funkcję. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na stan jamy ustnej mogą mieć niektóre zachowania.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat