Jak leczyć omdlenia?

Dzien dobry , od wieku wczesnego mam problem z omdleniami. Kiedy mialam okolo 12 lat zaczelo sie, mdlalam w szkole, w kosciele wszedzie bez laczycach sie przyczyn. Przy omdleniach usilnie bolala mnie glowa z tylu , tak jakby ktos mi cos mocno scisnal w glowie. Bylam w szpitalu bardzo czesto, ale tlumaczono mi zawsze tak samo ze to moze reakcja na stres. Z biegiem lat zaczelam nad tym panowac, jak czulam ze czuje sie zle kucalam lub siadalam biorac nogi wyzej. Sporadycznie owszem bolala mnie glowa ale nie zdazaly mi sie omdlenia.. do dzis. Dzisiaj w pracy po okolo 6 latach ponownie zdarzylo mi sie omdlenie, poprzedzone uderzeniem w lokcia. Nie wiem sama co mam robic I czy to cos powaznego. Prosze o pomoc..

Lek. Paweł Szadkowski

Nic nowego niestety Pani nie doradzę, ponieważ opisane przez panią objawy z wysokim prawdopodobieństwem świadczą o omdleniach odruchowych w reakcji na bodźce stresowe lub ortostatyczne. Jeśli nie była wykonywana diagnostyka kardiologiczna to nie wolno jej zaniedbać w przypadku omdleń.