Jak leczyć opuchliznę szczęki?

Moja żona ma opuchliznę z obu stron szczęki i pod brodą, stan ten utrzymywał się przez 3 dni. Stomatolog stwierdził że to ropień , dał antybiotyk AUGMENTIN 500 ból i opuchlizna nie odpuszczała , czwartego dnia udaliśmy się do lekarza rodzinnego on zwiększył antybiotyk Augmentin na 1000 lecz po 6 dniach lekarz rodzinny dał skierowanie na oddział laryngologi do szpitala Płocku , tam wdrożyli swoje leczenie , które trochę pomogło, ale opuchlizna i ból nie odpuszcza , ciągle się utrzymuje i boli dziś jest już 10 dzień choroby . Od 4 dni leży w szpitalu i jakie powinni wdrożyć leczenie , raz robili tomografię komp. powiedzieli że będą robić jeszcze jedną , czy jest to konieczne, a wogóle zdrowe. A może nie powinna być na laryngologi.

Prawdopodobnie ma zropiałe zęby w żuchwie które powodują ropowicę szyi i okolicy podbródkowej. Grozi to nawet sepsą i zgonem. Należy jak najszybciej usunąć zropiałe zęby z żuchwy i pozostałe też. Należy wykonać posiew krwi czy to już nie sepsa. Śpieszcie się.!