Jak leczyć ostrogę piętową?

jak leczyć ostrogę piętową

Ostroga piętowa to potoczne określenie zapalenia przyczepu rozcięgna podeszwowego do kości piętowej. Leczenie, oczywiście w przypadku właściewej diagnozy (nie każdy ból pięty to zapalene przyczepu) polega na stosowaniu leków przeciwzapalnych oraz specjalistycznej rehabilitacji - głównie terapii manualnej i ćwiczeń rozciągających mięśnie tylnej grupy goleni. Dodatkowo można wspomóc leczenie zabiegami fizykoterapeutycznymi. Czasami rozsądne jest również zastosowanie indywidualnie dopasowywanych wkładek ortopedycznych.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu