Jak leczyć piski w uszach po stosowaniu leków z grupy SSRI?

Po leku z grupy ssri fevarinie 8 miesięcy temu pojawiły się piski w uszach. Leku nie biorę od 8 miesięcy, a piski nie ustaly.choruje na depresję,mam terrapie. pdloze nerwicowe tych piskow lekarze wykluczyli.bylam także u kilku laryngologow są bezradni nie widzą problemu mówią że to sygnał idzie z mózgu. Psychiatra nie wie co robić a ja mam dosyć pytanie co dalej z tymi piskami jak sobie pomóc?

Szanowna Pani,

Rozumiem cierpienie wywołane ciągłymi piskami w uszach.
Nieco dziwi mnie wykluczone nerwicowego podłoża objawów - w jaki sposób je wykluczono? Nie istnieją badania które mogą definitywnie stwierdzić, że jakiś objaw nie ma podłoża psychologicznego, mało tego, w przypadku zaburzeń nerwicowych mogą wystąpić niemalże wszystkie możliwe objawy, które w percepcji chorego odczuwane są identycznie jak w przypadku podłoża somatycznego. Piski w uszach to jeden ze znanych objawów które mogą pojawiać się przy nerwicy.
Diagnostyka wówczas opiera się na wykluczeniu podłoża laryngologicznego (co jak czytam zrobiła Pani) oraz neurologicznego. Wówczas gdy zarówno pod kątem laryngologicznymi jak i neurologicznym wszystko jest w porządku stwierdza się nerwicowe podłoże. Nie da się, o ile nie zdiagnozowano wystąpienia podłoża somatycznego (czyli chorego narządu) zupelnie wykluczyć nerwicy. Możliwe ze wprowadzono Panią w błąd.
Proszę jeszcze skonsultować się neurologicznie i być może poszukać innego psychiatry.
Życzę powodzenia i ustąpienia objawów.

Dzień Dobry Pani,

Polecałabym kontrolną konsultację u laryngologa-audiologa.
Z mojej strony zachęcałabym również Panią do praktykowania technik relaksacyjnych, oddechowych, wyciszających, by poradzić sobie sobie z opisanym symptomem, utrudniającym Pani codzienność.

Z przesłaniem dla Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com