Jak leczyć poczucie lęku u 23-latki?

Zawsze byłam osobą nieśmiałą, bałam się opinii innych ludzi, nawet wstydziłam się jeść w miejscach publicznych, czułam się oceniania i obserwowana na każdym kroku, ale wydaje mi się ,że było to w granicach normy (po prostu byłam przewrażliwiona). Natomiast ostatnimi czasy czuje się obserwowana, nie chodzi mi o spojrzenia ludzi tylko o poczucie lęku ,że ktoś na mnie patrzy, że mnie śledzi. Gdy wychodzę z domu rozglądam się wszędzie , wracając do domu mam wrażenie ,że ktoś mnie obserwuje z ulicy lub ,że ktoś obserwuje mnie przez kamerkę w komputerze. Czy jest to objaw jakiejś choroby psychicznej?

Dzień Dobry Pani,

Bazując na Pani opisie symptomatycznym, wskazana byłaby dla Pani osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i ewentualnego (komplementarnego) leczenia.

Proszę samej sobie pomóc (nie czekać) i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc.
Zasługuje Pani na radosne i twórcze życie!

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu
w Krakowie.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com