Jak leczyć podwyższony poziom tarczycy?

witam. Odebrałem wyniki krwi i okazała się że mam podwyższony poziom tarczycy czyli 5.99. mam 30lat nie mam objawów jakie wyczytałem w internecie. Czy coś mi grozi jak to leczyć. dziękuje za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

aby ocenić stan tarczycy w pierwszej kolejności oznacza się poziom TSH we krwi jeśli jest on podwyższony to oznacza to mamy do czynienia z chorobą tarczycy. W kolejnym etapie oznacza się wolną tyroksynę. W takim wypadku pozom tego hormony najczęściej jest obniżony i wtedy występuje niedoczynność tarczycy. Możliwe, że u Pana poziom tyroksyny jest prawidłowy co oznacza subkliniczną hipotyreozę. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, który dalej pokieruje diagnostyką.

Pozdrawiam.