Jak leczyć pogorszenie się wzroku?

Moim problemem jest pogorszenie ostrości widzenia z powodu silnego stresu, który trwa do tej pory, a pojawił się 2-3 miesiące temu (sprawy rodzinne). Nastąpiło pogorszenia widzenia o około -0,25 / -0,5 dioptri (jestem krótkowidzem szkła -2,5) co wyszło przy zwykłym dobieraniu szkieł, lecz badanie komputerowe wykazało stara wadę -2,5. Zwracam się z pytaniem, ponieważ okulista nie udzielił ni odpowiedzi, czy te pogorszenie widzenia jest trwałe, czy poprawi się ostrość gdy stres całkowicie minie?

Dzień dobry. Nadmierny stres może powodować pogorszenie pamięci, koncentracji, wywoływać zaburzenia uwagi, widzenia itp. Zwykle można zniwelować te objawy, ale konieczna byłaby pomoc i profesjonalne wsparcie. To, że te objawy występują wskazuje na niewystarczającą umiejętność poradzenia sobie ze stresorem. Oznacza to, że albo potrzebuje Pan podnieść kompetencje w tym zakresie, albo stres był tak duży, że z pewnością jego skutki należałoby przepracować, choćby doraźnie. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/