Jak leczyć polipy odbytu?

Z powodu krwawienia z odbytu miałem zrobioną kolonoskopię. Przebieg badania: Kolonoskop wprowadzono do kątnicy. Kątnica, zastawka Bauhina bez zmian. Błona śluzowa jelita grubego różowa, gładka, lśniąca, z widoczną siatką naczyń. W proksymalnym odcinku wstępnicy miejscowo lekko pogrubiały, z zatartą siatką naczyń fałd (8x6 mm) polik płaski ? zapalenie ? - pobrano wycinki do badania hist-pat. W kanale odbytu słabo wypełnione guzki krwawnicze. Rozpoznanie: guzki krwawnicze odbytu, Polip okrężnicy ? Następnie po 4 tyg. otrzymałem wyniki badania: Obraz makroskopowy badanie histopatologiczne: Miejsce pobrania: Okrężnica-polip, Rozpoznanie patomorfologiczne: Błona śluzowa z cechami zapalenie przewlekłego. Byłem z wynikami u chirurga zlecającego badanie i nie kazał mi z tym nic robić jedynie za 3 lata kontrolne wykonać kolonoskopię, Nie dostałem żadnych leków ani wskazówek. Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Jestem przewrażliwiony na punkcie swojego zdrowia dlatego postanowiłem zadać pytanie tutaj. Czy wszystko jest w porządku?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i ewentualnie za 3 lata wykonać badanie kontrolne, a w razie nowych niepokojących dolegliwości podać się na lekarza pierwszego kontaktu.