Jak leczyć półpasiec u kobiety po 50?

Witam, jestem kobietą po 50, dwa miesiące temu chorowałam na polpasca ( kuracja i powrót do zdrowia trwały miesiąc). Lek który przyjmowałam powodował bóle brzucha, po zakończeniu kuracji bóle ustały. Dwa tygodnie temu znienacka bardzo spuchły mi nogi w kostkach, straciłam na wadze (sporo), czułam się bardzo zmęczona. Badania krwi nie wykazały niczego niepokojacego (podniesiony był jedynie poziom PLT). Badania moczu wykazały obecność niewielkiej ilości białka). Taki stan utrzymuje się nadal, bardzo rzadko odczuwam pragnienie, rzadko oddaje mocz, często doskwiera mi zgaga. Kolejne badania dopiero za trzy tygodnie, a objawy mocno utrudniają mi codzienne funkcjonowanie. Jak mogę sobie pomóc?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno doradzić coś konkretnego, ale z pewnością powinna pani pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego, który powinien pokierować dalszą diagnostyką. Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pani dolegliwości, ale - Obrzęki wymagają wykluczenia w pierwszej kolejności przyczyn sercowo-naczyniowych. Niezamierzona utrata masy ciała w krótkim czasie i objawy ogólne budzą zawsze niepokój onkologiczny, ale konieczna jest ocena jej dynamiki. Powinna pani mieć wykonane podstawowe badania (nie napisała pani jakie zostały wykonane). Objawy dyspeptyczne również można odpowiednio leczyć (powinien tym pokierować lekarz prowadzący).