Jak leczyć porażenie nerwu okołoruchowego w oku po udarze?

Witam. W kwietniu 2017r, 32 letni brat przeszedł poważny udar niedokrwienny czego skutkiem jest porażenie nerwu okoloruchowego w lewym oku i oczoplasu w prawym-choć widzimy, że już się zmniejszył. Na wizytę u okulisty czekamy gdyż dopiero wyszedł że szpitala rehabilitacyjnego, a neurolog twierdzi że za wcześnie cokolwiek powiedzieć, zrobić. Mam pytanie, czy jest jakaś możliwość by brat lepiej widział, nie męczył sie?

Witam,
przez internet na takie pytanie nie da się odpowiedzieć.
Trzeba pacjneta zbadać, wiedzieć gdzie było ognisko w mózgu i czy objawy wynikają z uszkodzenia ( wtedy nie miną) czy z podrażnienia nerwów ( wtedy mogą minąć).
Nie mniej jednka leczenie to leczenie neurologiczne i rehabiliatcja.
Okulista może jedynie poprawić komfort pacjenta ale nie leczy porażeń nerwów. To zadanie neurologa i rehabilitanta.