Jak leczyć powiększony węzeł chłonny?

Dzień dobry. Mam powiększony węzeł chłonny na szyi i za uchem z prawej strony. Ten za uchem nawet boli. Leczę się na refluks i często mam zapalenie przełyku. Bardzo się martwię. Proszę mi odpowiedzieć czy mam powód do zmartwień. Dziękuję

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Proszę zgłosić się do lekarza celem badania. Należy wdrożyć leczenie przyczynowe a węzęł sam się zmniejszy.
Jeżeli mimo leczenia węzeł będzie powiększony możliwe, że wymagana będzie dalsza diagnostyka. O tym zadecyduje Pani/Pana lekarz prowadzący.