Jak leczyć powierzchowne zapalenie błony śluzowej okrężnicy?

Witam. Miałem robiona kolonoskopie. Częste biegunki czasem z krwią, ważyłem 85 kg aktualnie 79kg. Dbam o dietę a tu coś takiego :-( Opis badania. Zewnętrznie i per rectum: guzki krwawnicze odbytu. Endokopowo : Kolonoskop wprowadzono do kątnicy i końcowego odcinka jelita krętego bez przeszkód. Jelito grube obejrzano w całości. Uwidoczniono dno kątnicy i zastawkę krętniczo-katniczą. Śluzówka końcowego odcinka jelita krętego niezmieniona. Błona śluzowa kątnicy wstępnicy i poprzecznicy obrzęknięta, zaczerwieniona z widoczna ścianą naczyń. Pozostała śluzówka okrężnicy gładka, lśniącą i dobrze widoczna ścianą naczyń. W kanale odbytu guzki krwawnicze. Pobrano HP. jelito kręte. but.1. zastawka krętniczo kątnicza-but2. kątnica- but3, wstępnica-but.4. poprzecznica-but5. zstepnica-but6. esica-but7.odbytnica-but8. Wniosek: Powierzchowne zapalenie błony śluzowej okrężnicy.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ustalenie wizyty u gastroenterologa po badaniu będzie można ustalić dalsze postępowanie