Jak leczyć prblemy z seksem pojawiające się w związku?

Jestem z partnerem od 6 lat. Związek jest udany i oparty na mmilosci. ALE. Nigdy seks nie był jakiś specjalnie wyuzdany ale teraz załamuje ręce. Mam spore libido, lubie urozmaicenia, przebieranki ,dominacje partnera , coś - żeby było ciekawiej. Za to partner nie ma żadnych fantazji , zachowuje się wręcz jakby seks nie był mu w życiu potrzebny. Nie potrzebuje czułości, nie potrzebuje dotyku, pocałunku. Jakby wszystkie sprawy na świecie były ważniejsze i bardziej interesujące. Mamy po 30 lat, dzieci nie mamy, seks 1-2 razy w miesiacu, często z mojej inicjatywy. Dodam że nigdy nie ma problemu z jego podnieceniem. Jestem bardzo atrakcyjną dbająca o siebie kobieta. Już powoli zaczynam czuć się jak w pułapce , nawet inicjować czegokolwiek mi się przestaje chciec wiedzac że znów napotkamy mur w postaci jego niechcenia, odrzucenia albo wmawiania mi że ja mam problem ze sobą potrzebując czułości i bliskości w związku.

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem libido, potrzebami seksualnymi, ich kierunkiem, różnorodnością, nasileniem i tym, jak ważny jest seks w naszym życiu. Niestety, nie istnieją metody, aby celowo i dowolnie manipulować libido. Ideałem byłoby, gdyby wiązali się ze sobą ludzie idealnie dobrani w tym obszarze. Często jednak dzieje się inaczej. Poruszany przez Panią temat i poszukiwanie sposobu radzenia sobie z nim jest częstym w terapii małżeńskiej. Nie istnieją proste, wzorcowe rozwiązania. Każda para i każda historia jest inna.

Pozdrawiam!