Jak leczyć problem z biegunką po wyjściu z domu?

Witam Mam 27 lat i mam pewien problem a mianowicie mam biegunkę w sytuacjach które nie są stresowe np wyjście do kina kluby z koleżankami przed wyjściem muszę parę razy odwiedzić toaletę.. I kiedy już wydaje mi się że jest ok to wychodzę i znów na miejscu muszę iść do toalety i chce wracać do domu.. Jest to dlamnie duży problem ponieważ byłam osoba która nie mogła usiedziec na miejscu a przez biegunkę muszę odpuści. Wydaje mi się że mam nerwice ale z skąd kiedy sytuację nie są stresowe. Pomocy!

Witam Panią
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie,
musiałabym poznać więcej szczegółów:
np. czy wydarzyło się w Pani życiu coś szczególnego,
jaki styl życia Pani prowadzi itp.
Możliwe, że jakieś przykre sytuacje w przeszłości
utrwaliły u Pani pewne nawyki reagowania
na stresujące sytuacje.
Możliwe, że w przeszłości udało się Pani uniknąć
jakiejś przykrej sytuacji dzięki temu, że miała Pani biegunkę.
Poczuła więc Pani ulgę, Pani samopoczucie się poprawiło.
W efekcie ten sposób reagowania jeszcze bardziej się wzmocnił
i obecnie cały czas się utrzymuje nawet w sytuacjach bezstresowych.
Prawdopodobnie nastąpiło u Pani trwałe zakodowanie
przekonania, że aby osiągnąć lepsze samopoczucie,
należy skorzystać z toalety.
Jednak to tylko hipotezy.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła Pani
Problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychologiem.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Szanowna Pani, czasami zdarza się, iż sytuacje, które obiektywnie, społecznie nie mają charakteru sytuacji stresujących, są z różnych indywidualnych przyczyn stresujące dla jednostki, np. dla Pani. Może być tak, że biegunka jest fizjologicznym objawem silnie doświadczanego stresu. Jednakże odpowiedź na to pytanie wymaga pogłebionej diagnostyki psychologiczno-psychoterapeutycznej. Proponuję wizytę u psychoterapeuty, w tym wypadku poznawczo-behawioralnego.
Byc może warto też się zastanowić and potencjalnym, somatycznym wyjaśnieniem tej dolegliwości. O ile takie istnieje.
Pozdrawiam

Witam,
wygląda to mimo tego co Pani pisze, na problem związany ze stresem.
Są różne rodzaje stresu, które mogą na nas działać "po cichu" , więc radziłbym zasięgnąć kosultacji online lub osobistej u psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Zachęcam do poznania źródła swojego zachowania. Może w tym pomóc spotkanie z psychoterapeutą. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl