Jak leczyć problem zimnych dłoni i stóp?

Moim problemem są zimne dłonie i stopy. W kazdej sytuacji mam zimne dlonie i stopy. Nawet gdy jestem grubo ubrana albo w kocu. Ok trzech miesiecy temu robilam badania krwi i noc negatywnego nie wyszlo. Co wiec moge zrobic ?

Dzień dobry,

W momencie gdy zimne stopy i dłonie dokuczają nam przez cały rok może być to oznaka poważnej dolegliwości. Przyczyny są różne- problem może dotyczyć choroby układu krążenia, gdzie mamy do czynienia z zaburzonym przepływem krwi np na wskutek długotrwałego przebywania w jednej pozycji.
Duże znaczenie może odgrywać przewlekły stres, który powoduje, że nasze krążenie koncentruje się wokół najważniejszych narządów takich jak serce i mózg, powodując zmniejszenie przepływu krwi w okolicach kończyn górnych i dolnych.
Ważną rolę odgrywa palenie papierosów, których nikotyna powoduje kurczenie naczyń krwionośnych. Przyczyną mogą być również choroby współistniejące- reumatyczne, obrzęk płuc etc.
By dokładnie zdiagnozować źródło Pani dolegliwości konieczna jest wizyta u lekarza- proszę tego nie lekceważyć.

Pozdrawiam serdecznie.