Jak leczyć problemy z jelitami i bólami głowy?

Witam, K 19lat Chciałam się zapytać jaki może być powód moich dolegliwości. Od kilku miesięcy (prawie 5) po jedzeniu ( w trakcie trawienia) moje jelita szaleją. Przelewanie i burczenie przeważnie po lewej stronie ale również w okolicach macicy Nasila się wieczorami . Czuję lekka ulgę po wypróżnieniu lecz napompowany brzuch często wraca. Piję dużo wody niegazowanej. Nie potrafię pić gazowanej. Często mam wzdęty brzuch i gazy a staram się jeść regularnie i bardziej zdrowo. Nadmierna ilość gazów utrudnia mi funkcjonowanie. Z miesiąc temu byłam u gastrologia i zlecił mi badanie krwi również w kierunku celiaki i candidi(biały język z tyłu) oraz na pasozyty i lambrie. Wyniki wyszły w normie. Robiłam również test wodorowy na fruktoze, czeka mnie również niebawem na laktuloze. Od zawsze mogłam jeść słodycze pieczywo i pić mleko. Często boli mnie również głowa. Miewam często drgawki mięśni (zażywam magnez) jestem bardzo osłabiona i zmęczona.. Miałam robione również USG i było wszystko ok. Nie mam biegunek. Myślałam nad tym że to może być IBS albo jakieś konkretne braki witamin. Zastanawia mnie różniez to że mam faliste brzegi języka.. Nie wiem czy powinnam wykonywać jakieś inne badania np. na jakieś bakterie. W ciągu tych miesięcy trądzik miałam wysypany na całych policzach jak i brodzie i brałam przez krótki czas tabletki hormonalne, trądzik w tym momencie troche sie uspokoił. Co powinnam jeszcze zrobić? Z góry dziękuje za pomoc ;)

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli chodzi o trądzik to sugeruję udać się do dermatologa ponieważ istnieją skuteczne metody jego leczenia. Niestety jeśli chodzi o dolegliwości jelitowe to wykonała Pani odpowiednie kroki żeby wyjaśnić Pani dolegliwości. Z Pani opisu wynika, że IBS jest dosyć prawdopodobne, ale nie należy zaniedbywać reszty diagnostyki. Sugeruję stosować się do zaleceń gastroenterologa.