Jak leczyć problemy z kręgosłupem?

Dzień dobry, mam 31 lat. Na poziomie l4-l5 centralno-lewoboczna, masywna przepuklina j.m-ucisk worka oponowego i korzenia nerwowego lewego ze stenozą kanału. na poz. l5-s1 drobna, pośrodkowa przepuklina j.m-modelowany worek oponowy bez ucisku korzeni nerwowych. Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk l4-l5 i l5-s1-dehydratacja, niższa wysokość. Moje leczenie trwa już prawie dwa miesiące i na razie nie widzę poprawy. Problem polega na tym, że nie mogę za bardzo chodzić, bo jestem przekrzywiony w prawą stronę. Pani doktor, do której chodzę, leczy mnie zastrzykami i tabletkami. Chodziłem prywatnie na zabiegi typu prądy, ultradźwięki i to mi w jakimś stopniu pomagało. Czy czekanie, że się polepszy to zła decyzja, czy nie zwlekać z operacją? Słyszałem też o leczeniu masażem, tylko nie wiem czy w moim przypadku jest to możliwe. Jestem z okolic Rzeszowa, chciałbym uniknąć operacji i znaleźć dobrego doktora, który mi naprawdę pomoże. Proszę o poradę.

Witam!
Obraz kręgosłupa lędźwiowego nie jest za dobry. Opisywana masywna przepuklina na poziomie L4-L5 uciskająca worek oponowy i powodująca zwężenie kanału sugeruje znaczną dyskopatię w której należy bardzo poważnie rozważyć leczenie operacyjne. Niestety nie dysponuje dokładnym wywiadem oraz badaniem klinicznym, ale opisywane zmiany oraz brak poprawy po leczeniu zachowawczym skłania istotnie ku opcji leczenia operacyjnego. Niestety nie mogę polecić nikogo, ale zachęcam do wizyty u ortopedy lub neurochirurga. Czasami lepiej zastosować leczenie operacyjne gdyż pozwoli to oszczędzić Panu dłuższego cierpienia i niskiej jakości życia. Pozdrawiam serdecznie!