Jak leczyć problemy z samoakceptacją?

Jest mi zle bardzo mam 27 lat, dzis bylam na imprezie ze starym znajomych wczesniej sparwialo mi to przyjemnosc, ochote zaspokajalo moje potrzeby, teraz leze tu w domu sama na kanapie i jestem zalamana i STWIERDZILAM ZE NIE UMIEM JUZ SIE BAWIC NIE WIEM CO TO ZABAWA, czuje sie jak 80letnia babcia ktora nie ma nie zadnych perspektyw jest brzydka gruba leniwa... Jestem nie udacznikiem nie osiagnelam nie mam zadynch motywacji ambicji. Nigdy nie mialam partnera nie bylam w zwiazku uwazam ze nie nadaje sie do zycIa. NIE MAM OCHOTY ZYC wszystko mnie przerasta

Szanowna Pani,
problemy psychiczne wymagają kompleksowego zabezpieczenia; farmakoterapii i/lub psychoterapii, w związku z tym, ze niska samoocena jest predyspozycją do stanów depresyjnych.
Poczucie własnej wartości, kształtuje się w procesie socjalizacji. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Wskazana jest pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego. Poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Przekonania i opinie na własny temat w oparciu o doświadczenia życiowe kształtują samoocenę. Szczególnie negatywne komunikaty i doświadczenia w procesie rozwoju są istotą niskiego poczucia własnej wartości. Spróbuj zastanowić się jaką wartość sobie przypisujesz, zastanów się, jak ta opinia wpływa na twoje myśli i uczucia, w związku z tym, jakie działania podejmujesz: 1)Czy doceniasz siebie? 2)Czy lubisz siebie? 3)Czy akceptujesz swoje zachowanie? 4)Jaka jest twoja skuteczność? 5)Czy masz poczucie własnej godności? 6)Jak widzisz siebie? Negatywne przekonania na własny temat - wysoki samokrytycyzm jest wskaźnikiem, który pokazuje, że skupiasz się na własnych słabościach, wadach i jednocześnie nie doceniasz swoich zalet. Emocje, które są synchronizowane z negatywnymi myślami to; smutek, lęk, frustracja, złość, poczucie winy i wstydu. Myśli i emocje mają wpływ na nasze zachowanie - obserwuje się to w różnych sytuacjach; trudność w asertywnym wyrażaniu potrzeb, niezdecydowanie w realizacji planów życiowych. Mogą pojawiać się też dolegliwości somatyczne; napięcie, zmęczenie, ból głowy. Wskazane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.
Terapia poznawczo-behawioralna pozwala zrozumieć problem, im lepiej rozumiemy problem, tym łatwiej sobie z nim radzimy - poprawi się Pani funkcjonowanie społeczne oraz ustabilizuje się Pani samoocena, co wpłynie na dobrostan psychiczny.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Bardzo często niska samoocena, która zwykle spowodowana
jest przykrymi doświadczeniami z przeszłości utrudnia nam
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, nie pozwala
skupić się nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie
obszary Pani funkcjonowania i sprawiają, że nie potrafi Pani
cieszyć się życiem.
Niskiej samoocenie często towarzyszy lęk przed odrzuceniem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pani
w umyśle wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i poczucie przygnębienia.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani
problemu, dotrzeć do źródła Pana kompleksów, niskiej samooceny,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest , żeby odzyskała Pani równowagę
wewnętrzną, odbudowała pozytywny obraz siebie, wzmocniła
poczucie własnej wartości i zbudowała własną niezależność.
Dlatego zachęcam Panią do terapii psychologicznej,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi z odpowiedniej
perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej wartości
i odzyskać równowagę wewnętrzną, dzięki czemu Pani życie
nabierze sensu i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl