Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć problemy z utrzymaniem erekcji?

Dzień dobry, mam 31 lat, przez ok 4 lata brałem Tribulus Terestis z różnymi przerwami. Ponadto suplementowałem witaminy. Już wcześniej widziałem problemy z utrzymaniem erekcji, jeżeli nie sięgnąłem po TT. Od 1 lutego odstawiłem wszystkie "pomoce" jakie brałem i...zero popędu seksualnego, a jak dochodziło do czegokolwiek to ogromny problem z utrzymaniem erekcji. Mam stałą partnerkę. Próbowaliśmy 2 krotnie i 2 razy taka sama sytuacja. Do jakiego specjalisty powinienem się udać? Czy to minie?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 10 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Dwa stosunki, które ocenia Pan jako nieudane to bardzo niewielka próbka. Możliwe, że sytuacja samoistnie poprawi się z czasem, cierpliwością i pozytywnym nastawieniem. Stosowanie różnego rodzaju suplementów, a obecnie tak wysoki niepokój już po 2 stosunkach wskazuje, że może Pan mieć nieco zbyt zadaniowe podejście do seksu, zbyt duże oczekiwania od siebie, a "porażki" traktować zbyt osobiście. Zachęcam do spędzania przyjemnych chwil z partnerką i próbowania różnych form pieszczot seksualnych, zakładając że być może sytuacja sama pozytywnie się rozwiąże.

Jeśli tak się nie stanie, należy skonsultować się z seksuologiem w celu dłuższej rozmowy, zebrania większej ilości informacji i przeprowadzenia badań diagnostycznych. Być może istnieje wspólna przyczyna (np. w stanie zdrowia somatycznego lub psychicznego) trudności z erekcją obecnych i tych sprzed kilku lat.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety