Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć problemy z utrzymaniem erekcji?

Dzień dobry, mam 31 lat, przez ok 4 lata brałem Tribulus Terestis z różnymi przerwami. Ponadto suplementowałem witaminy. Już wcześniej widziałem problemy z utrzymaniem erekcji, jeżeli nie sięgnąłem po TT. Od 1 lutego odstawiłem wszystkie "pomoce" jakie brałem i...zero popędu seksualnego, a jak dochodziło do czegokolwiek to ogromny problem z utrzymaniem erekcji. Mam stałą partnerkę. Próbowaliśmy 2 krotnie i 2 razy taka sama sytuacja. Do jakiego specjalisty powinienem się udać? Czy to minie?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Dwa stosunki, które ocenia Pan jako nieudane to bardzo niewielka próbka. Możliwe, że sytuacja samoistnie poprawi się z czasem, cierpliwością i pozytywnym nastawieniem. Stosowanie różnego rodzaju suplementów, a obecnie tak wysoki niepokój już po 2 stosunkach wskazuje, że może Pan mieć nieco zbyt zadaniowe podejście do seksu, zbyt duże oczekiwania od siebie, a "porażki" traktować zbyt osobiście. Zachęcam do spędzania przyjemnych chwil z partnerką i próbowania różnych form pieszczot seksualnych, zakładając że być może sytuacja sama pozytywnie się rozwiąże.

Jeśli tak się nie stanie, należy skonsultować się z seksuologiem w celu dłuższej rozmowy, zebrania większej ilości informacji i przeprowadzenia badań diagnostycznych. Być może istnieje wspólna przyczyna (np. w stanie zdrowia somatycznego lub psychicznego) trudności z erekcją obecnych i tych sprzed kilku lat.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety