Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć problemy z utrzymaniem erekcji?

Dzień dobry, mam 31 lat, przez ok 4 lata brałem Tribulus Terestis z różnymi przerwami. Ponadto suplementowałem witaminy. Już wcześniej widziałem problemy z utrzymaniem erekcji, jeżeli nie sięgnąłem po TT. Od 1 lutego odstawiłem wszystkie "pomoce" jakie brałem i...zero popędu seksualnego, a jak dochodziło do czegokolwiek to ogromny problem z utrzymaniem erekcji. Mam stałą partnerkę. Próbowaliśmy 2 krotnie i 2 razy taka sama sytuacja. Do jakiego specjalisty powinienem się udać? Czy to minie?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Witam Wydaje mi się konieczne udanie się do lekarza- seksuologa lub psychologa -seksuologa w celu wykonania pełnej diagnostyki przyczyn zaistniałego problemu.Raczej sprawa sama nie minie.Pozdrawiam

0

Dzień dobry!

Dwa stosunki, które ocenia Pan jako nieudane to bardzo niewielka próbka. Możliwe, że sytuacja samoistnie poprawi się z czasem, cierpliwością i pozytywnym nastawieniem. Stosowanie różnego rodzaju suplementów, a obecnie tak wysoki niepokój już po 2 stosunkach wskazuje, że może Pan mieć nieco zbyt zadaniowe podejście do seksu, zbyt duże oczekiwania od siebie, a "porażki" traktować zbyt osobiście. Zachęcam do spędzania przyjemnych chwil z partnerką i próbowania różnych form pieszczot seksualnych, zakładając że być może sytuacja sama pozytywnie się rozwiąże.

Jeśli tak się nie stanie, należy skonsultować się z seksuologiem w celu dłuższej rozmowy, zebrania większej ilości informacji i przeprowadzenia badań diagnostycznych. Być może istnieje wspólna przyczyna (np. w stanie zdrowia somatycznego lub psychicznego) trudności z erekcją obecnych i tych sprzed kilku lat.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy