Jak leczyć próchnice u dwulatka?

Witam:)Moj 2 letni synek ma prochnicę, podobno butelkową. Zaczęla sie bardzo wcześnia w okolicach 14 miesiąca życia.Nie pil z butelki, nie pił równiez sztucznego mleka. Dlugo go karmiłam, również często w nocy- czy to mogło wplynąc na próchnicę? Jestesmy po 3 zabiegach ozonowania i kilku fluoryzacjach. Zeby sa myte, uzywamy tez specjalnej pasty Gc Tooth mouth. Wykruszyła sie gorna jedynka, potem strasznie sie zepsula od spodu, obecnie rowniez 2. U dentysty nie wysiedzi na fotelu. Co robic??

Na etapie białych plamek lub smużek zwykle wystarczy stosowanie fluoryzacji – stomatolog smaruje ząbki specjalnym preparatem.W domu po umyciu ząbków, 2 razy dziennie smarować je pastą do zębów dla dzieci zawierającą fluor. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian o leczeniu decyduje dentysta.Stosuje się też impregnowanie ząbka roztworem azotanu srebra.Warto odwiedzić z dzieckiem stomatologa i po bezpośrednim badaniu on dobierze najlepszy sposób pomocy.