Jak leczyć przepuklinę pachwinową prostą?

Witam zdiagnozowano u mnie obustronna przepuklinę pachwinową prostą. Co ciekawe dolegliwość ta wystąpiła po zabiegu płukania pęcherza moczowego podczas cewnikowania po URSL. Czy miałem już ją wcześniej i wtedy się ujawniła ?. Czy jest konieczny zabieg (nie są duże-ślady uwypukleń odprowadzalne). Może poczekać z zabiegiem !. Jaką metodę wybrać laparoskopia czy tradycyjną i czy to bezpieczny zabieg, boję się bóli przewlekłych. Pole operacyjne jest znacznie unerwione.Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

Witam , mam zbyt mało danych nt. Pana chorób i obecnego stanu ogólnego - nie potrafię więc udzielić autorytatywnej odpowiedzi bez zbadania Pana! Proszę zaufać lekarzom prowadzącym! z.żurawski