Jak leczyć przepuklinę roztworu przełykowego?

witam wykryto u mnie podczas badania endoskopii przepukline rozworu przełykowego przepony , czy jest się czym martwic , jakie kroki podjąc by przepuklina zanikła jeśli jest to możliwe, czy mogę uprawiac czynnie sport tzn bieganie robienie brzuszków , dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam krzysiek lat 30

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przepuklina rozworu przełykowego jest częstą przyczyną takich objawów jak zgaga. Leczenie zależy od stanu klinicznego pacjenta oraz zaawansowania przepukliny. Jedną z opcji jest leczenie operacyjne. Uprawianie sportu nie jest przeciwwskazane ale należy uważać z ćwiczeniami zwiększającymi ciśnienie w jamie brzusznej. Jeśli chodzi o leczenie, to powinien Pan być pod stałą opieką gastrologa i skonsultować się z chirurgiem.