Jak leczyć przewlekłe zapalenia pęcherza moczowego?

Witam. W styczniu przyszłam do swojego ginekologa z problemem świądu i upławow w pochwie i powracającymi zapaleniami pęcherza po stosunku. Lekarz wypisał mi tabletki dopochwowe, ktore pomogły chwilowo na objawy. Po dwóch tygodniach problem wrócił Wiec i ja wróciłam do ginekologa. Doszedl do tego świąd odbytu. Ten wypisał mi mocniejsze tabletki dopochwowe, tabletki przeciwgrzybicze doustne i maść by zapobiec swędzeniu. Gdy po miesiącu znowu wróciłam z problemem zrobił posiew z pochwy i wyszła bakteria Enterobacter Aerogenes. Nic mi nie wytłumaczył oprócz tego ze jest ona z odbytu i przepisał mi antybiotyk levoxa 500mg raz dziennie przez 10dni. Jestem na 7 tabletce ale antybiotyk mi nie pomaga. Mam kilka pytan dotyczących tej bakterii lecz w internecie nie mogę znaleźć odpowiedzi: 1. Czy mój partner tez może być zarażony i tez powinien przejść leczenie? 2. Czy ta bakteria może być powodem powracających zapaleń pęcherza od kilku lat? Urofuragin to już jak rodzina.. 3. Czy może być powodem powracającego świądu w różnych partiach ciała (pachy, brzuch, oczy) 4. Czy po dalsze leczenie skoro antybiotyk nie pomaga powinnam się udać do ginekologa czy może innego lekarza? 5. Czy powinnam zrobić Np. Badanie kału? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli objawy są nadal wskazana jest ponowna wizyt u lekarza ginekologa ew konsultacja lekarza chorób zakaźnych.