Zapalenie zatok szczękowych a jego leczenie

Witam! Od kilku lat mam stwierdzone przewlekłe zapalenie zatok szczękowych. Z powodu zapalenia zatok szczękowych i bólu zatoki miałam biopsje błony śluzowej, makroskopowo: tkanka miękka, nieregularna, brunatna, wynik his: niespecyficzny zaostrzony przewlekły naciek małego stopnia. Eozynofile 5% Czy da się czymś wyleczyć zapalenie zatok szczękowych czy jestem na to skazana już do końca życia? Lekarz stwierdził, że z zapaleniem zatok szczękowych nic sie nie da zrobić, ale ja nie chce się tak łatwo poddać. Czy może z problemem zapalenia zatok szczękowych powinnam udać się do innego lekarza, który będzie w stanie coś na to poradzić? Czy istnieje możliwość, żeby zapalenie zatok szczękowych wyleczyć albo farmakologicznie albo operacyjnie? Czy może lekarz miał racje i faktycznie nic się z tym nie da zrobić? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i informację. Pozdrawiam.

witam,

od jakiegoś czasu zgłębiam temat leczenia zatok i fajne efekty zauważam przy pracy manualnej. Poprzez udrożnienie wszystkich przepływów z zatokach udrażniamy je i stany zapalne również powinny się wyciszyć.
Proszę poszukać w swojej okolicy osteopaty, najlepiej DO czyli z dyplomem i zapytać nawet telefonicznie czy potrafi coś takiego zrobić. Zdecydowanie jest to możliwe a sam zabieg jest dość prosty.

pozdrawiam
Konrad Skrzat