Jak leczyć przeziębienie w 7-tygodniu ciąży u 26-letniej kobiety?

Witam! Jestem w 7 miesiącu ciąży i od tygodnia męczy mnie przeziębienie. Katar już zanika, a mokry kaszel nadal jest. Rano, praktycznie bez przerwy gwałtownie i głęboko kaszlę chcąc pozbyć się zalegającej flegmy. Odkasłuje spore ilości flegmy. W ciągu dnia lżej mi się odkasłuje. Czy gwałtowny kaszel w ciąży szkodzi dziecku?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Warto wybrać się do lekarza, który po ocenie pani stanu klinicznego przepisze odpowiednie leki, bezpieczne w trakcie ciąży.