Jak leczyć raka niedrobnokomórkowego?

Tata ma raka niedrobnokomorkowego najprawdopodobniej gruczolowego,przerzuty do.kosci,najprawdopodobniej do mozgu,nie poddano go.operacji as wzgledu na slabe serce i inne zaburzenia kardiologiczne,poddano 5 dniowej radioterapii paliatywnej przerzut na zebro i na tym zakonczono jakiekolwiek zabiegi,odsylaja go do hospicjum, mamy juz tylko czekac az umrze?Nov sie nie da zrobic?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety, w tym momencie stosowanie uporczywej terapii byłoby po prostu męczeniem taty i nie przyniosłoby skutków. W tak zaawansowanej chorobie leczenie paliatywne (czyli przeciwbólowe, leczenie hospicyjne) jest najlepszym podejściem. W razie wątpliwości proszę powtórnie porozmawiać z lekarzem prowadzącym.