Jak leczyć ranę po oparzeniu?

Witam. 10dni temu miałam wypadek w pracy. Gorący klej 165 stopni nalał się na paznokieć. Ręka była pod zimną wodą około godzinę później przez 2dni pianka panyenol. Następnie robiłam opatrunek z bandaża . Niestety po 2kolejnych dobach zaczęła sączyć się ropa. Poszła do chirurga. Ten zalecił zdjęcie paznokcia. I tak zrobił po czy opatrzył i zalozyl opatrunek. Był to piątek. Dziś jest niedziela i strasznie smierdzi mi z tego opatrunku. Jutro mam zgłosić się na zmianę opatrunku. Czy powinnam jednak jeszcze dziś udać się na dyżur na zmianę opatrunku? Bo niestety zapach bardzo nieprzyjemny

Lek. Paweł Szadkowski

O ile chirurg nie zalecił inaczej, może pani sama spróbować zmienić opatrunek przepłukując wcześniej ranę Octeniseptem. Jeśli nie da sobie pani z tym rady, sugeruję udać się do swojej przychodni rejonowej z prośbą o zmianę lub do do miejsca gdzie miał być on wymieniony.