Jak leczyć ranę w miejscu odcisku?

Na skutek odcisku na palcu u stopy powstała mała rana. Obecnie palec jest zaczerwieniony opychniety boli a z rany wydobywa się gesty płyn razem z krwia. Rana jest opatrzona i przemywana rywanolem. Niestey w chwili obecnej nie udac sie do lekarza. Mogę jakoś złagodzić obiawy i przyspieszyć gojenie oraz zabezpieczyć palec przed dalszym podrażnianiem?

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej, gdyby nosił Pan odkryte obuwie (klapki), aby nie podrażniać zmiany. Należy pamiętać o odkażaniu i nie zaklejaniu na cały dzień, by rana mogła oddychać. Gdyby doszło do zanieczyszczenia rany, pojawienia się ropy - będzie Pan musiał się udać do lekarza.